אימון אישי

אימון עסקי

מאמרים

חיזוק הביטחון העצמי


דומה שאין "מצרך" יותר מבוקש ומוערך בתרבות המערבית מביטחון עצמי גבוה.

כולנו יודעים כמה נעים "זה" מרגיש, ואלו אפשרויות  נפתחות,  הודות לקיומו. חוקרים ומומחים, ובהם ד"ר דניאל גולמן, שאף טבע את המונח המוכר והחשוב "אינטליגנציה רגשית", מנבאים הצלחה ברורה בחיים, למי שביטחונו העצמי גבוה.

אך ראשית מה הוא ביטחון עצמי?
בטחון עצמי, הינו סוג של של ביטחון ואמון בערך העצמי, וביכולות האישיות, והוא, על-פי ד"ר גולמן, חלק ממרכיב ה"מודעות" הקיים בבני האדם. ביטחון זה הינו תולדה של תהליך איטי וארוך שנים, והוא קשור בהרבה מאוד גורמים גנטיים וסביבתיים המתפתחים באדם מהילדות עד הבגרות ובהמשך, לאורך כל חייו.                          

האימון ((coaching מכוון ועוסק בחיזוק הביטחון העצמי, מעצם  הנחת היסוד שלו, כי המתאמן הוא יצירתי, בעל משאבים ושלם מטבעו. המאמן יוצר ברית מקצועית ומחייבת עם המתאמן, ומתייחס אליו כאל אדם שיש ברשותו את כל התשובות, או שיש בכוחו למצוא את התשובות לשאלות האימון, שנועדו להוליכו לעבר מימוש מטרותיו.

ההבנה כי אין שום דבר לא נכון, או פגום במתאמן ואין צורך "לתקן" אותו, הינה "בשורה" חשובה ומרעננת בתחום היחסים בין בני אדם. למעשה, כאשר המתאמן נמצא בתהליך אימון ומתבונן התבוננות פנורמית, על עצמו ועל חייו, הוא מגלה, בסיועו של המאמן, עד כמה הוא מכיר את עצמו, ואף מתוודע אל עוצמותיו ומגבלותיו. אט אט הוא חושף ומגלה מה מניע אותו קדימה, ומה מרתיע אותו, מה חשוב לו ומה טפל ומיותר בחייו. תרומה זו הינה תרומה של ממש בהעלאת המודעות העצמית ובחיזוק הביטחון העצמי שלו.
למעשה, חיזוק הביטחון העצמי של המתאמן מתרחש בין היתר הודות להטמעת הגישה המקבלת של המאמן, הפרושה לפניו מאחוריו ומכל צדדיו ללא תנאי, ללא שיפוט וללא ביקורת. הטמעת גישה זו בנוסף לבהירות ולהתקדמות עם המטרות מייצרת שינוי ההולך ותופס תאוצה ככל שתהליך האימון מעמיק. לעובדה שהרבה מתאמנים חשים הודות לאימון- שיפור באופן התנהלותם, ברמת הארגון והסדר, ובאופן ניצול הזמן, יש השפעה נוספת על חיזוק הביטחון העצמי. רבים מהם מדווחים על תובנות חשובות שהם מפיקים, בכל הנוגע למה שמניע אותם ומה שחשוב להם בקשריהם עם הזולת. רבים נעשים עדינים יותר עם עצמם ולעובדה זו השפעה חיובית על יחסיהם עם אחרים.

מסתבר שנוסף להישגים ולתוצאות, גם התהליך עצמו, של הכרות מעמיקה עם ה"אני" האותנטי והאפקטיבי ביותר תורם תרומה גדולה לחיזוק הביטחון העצמי, ובכך הופך את האימון לאחד הכלים המעצימים ביותר, שהעידן המודרני המציא.
 

מאמרים

 


אשמח להיות בקשר


מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:


צרו קשר טלפוני :

phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
home6, home, house, building
072-257-54-35
שלחו מייל :
 Kinneret@to-coach.co.il
כתובת :
רח' לנדאו 14, קרית אונו
 
סדנאות
אימון עסקי
אימון מנהלים
הכשרות
אימון אישי

מאמרים: