אימון אישי

אימון עסקי

מאמרים

"אחרי פגישתנו הרגשתי שאני מסתובבת עם הילה מעל הראש... ממש מרחפת לי 10 ס"מ מעל הרצפה. וזה נמשך כל היום", כותבת מנהלת סניף בנק לאחר פגישת האימון שלנו, ושולחת תמונה של מלכה עם כתר על ראשה.

פעמים רבות מספור, מדווחים מתאמנים ומתאמנות בכל גיל, על התרוממות רוח, התרגשות ועל תחושת התעלות בתום פגישה. אין זה נדיר, שמתאמן מדווח על תנועה ממשית ויציאה מ"תקיעות" ממושכת, בתחום כלשהו בחייו כבר לאחר מספר מועט של מפגשים.

אז מה הוא הסוד? והיכן טמון כוחו  של האימון בהעצמה אישית של המתאמן?
ראשית יש להבין, כי האימון הינו תהליך ממוקד ואפקטיבי המבוסס על שיתוף פעולה ועל דיאלוג כן וישיר בגובה העיניים בין שני בני אדם שווים. המאמן והמתאמן יוצרים צוות חדור מטרה מרכזית והיא: להגשים פוטנציאל ולממש הישגים, בתחום או במספר תחומים בחיי המתאמן.

מטרה זו כשלעצמה, מגלמת בתוכה העצמה אישית ברורה ומובהקת.                               
לצורך פענוח מרכיבי ההצלחה הנוכחים בחייו של המתאמן, יוצא מסע האימון לדרך כשהוא ממוקד בזיהוי והתוודעות מפורטת ומעמיקה באשר ל"קלפים" שיש לו, למנגנוני הפעולה האפקטיביים, ולמשאבים האסטרטגים העומדים לרשותו. חוזקותיו, כישוריו, יכולותיו, השכלתו, וכל מה שרכש במהלך חייו, נפרשים והולכים, לצד הגדרת התוצאות אליהן שואף המתאמן להגיע, על מנת לממש את חזונו. שלב זה, של בניית חזון אישי ו/או מקצועי, הינו שלב מעצים מאין כמותו. זהו השלב המממש את המשפט הבא:
"when you focus on problems you get more problems, when you focus on possibilities you get more opportunities"  (Buddhist journal).
 
אין ספק שהתמקדות בקידום, באפשרויות, ובהזדמנויות, היא גישה פרואקטיבית היוצרת העצמה אישית רבה, שיש לה השלכות מעשיות המיתרגמות לפעולות בכל אחד מתחומי התוצאה הרלבנטיים לתהליך.
ככלל, אימון טוב, הוא אומנות של הנשמה, ומאמנים הם אומני נשמה. תפקידם אינו קשור במתן עצות, רשימות "עשה ואל תעשה" או אבחון ליקויים ופגמים, תפקידם ללוות את המתאמן בתהליך עקבי מקצועי ושיטתי, לעבר השינוי המתבקש בחייהם. תהליך יצירת השינוי והגשמתו, מבססים את בטחונו העצמי, ואת הדימוי של המתאמן בעיני עצמו, ומספקים, העצמה אישית ניכרת ומורגשת, המהדהדת לכל תחומי חייו. 

העצמה אישית

מאמרים

 


אשמח להיות בקשר


מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:


צרו קשר טלפוני :

phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
home6, home, house, building
072-257-54-35
שלחו מייל :
 Kinneret@to-coach.co.il
כתובת :
רח' לנדאו 14, קרית אונו
 
סדנאות
אימון עסקי
אימון מנהלים
הכשרות
אימון אישי

מאמרים: