אימון אישי

אימון עסקי

מאמרים

אימון זוגי


"רקדי אותי עד קצה האהבה" מבקש ליאונרד כהן, בשירו המפורסם, "Dance me" רקדי אותי עד החתונה...עד הילדים...עד שאגיע לחוף מבטחים". ואכן, הציפייה והבקשה העמוקה הזו, מבטאת את כמיהתו של כל אדם, לקשר זוגי עמוק, הכולל אהבה, ביטחון, ותנועה לעבר מחוזות מחברים, המבטיחים בנייה, שייכות והמשכיות. כל אלו עומדים בבסיס האנושי האוניברסלי של חיי האדם.  אומנות האהבה והקשר הזוגי, רחבים ועמוקים, כעומק האוקיינוס,  ונוגעים בכל רובד ובכל תחום בחיינו: בעבר, בהווה ובעתיד.

ניסיוננו האישי בקשר זוגי, וגם באימון זוגי, מתחיל אי שם בינקותנו, וקשור למפגש המתמשך והמוקדם, עם הורינו ובמיוחד עם אמנו, או עם דמות משמעותית קבועה שטיפלה בנו בשנות הינקות. זוהי אהבתנו הראשונה. מידת האמון הבסיסי שרכשנו שם, מידת הקבלה והיכולת להיות אמתיים ולבטא את עצמיותנו, ימשיכו ויהיו נוכחים בהווייתנו מאז ועד היום. למעשה, ילדותנו ואופן התבגרותנו, כמו גם חוויותינו בקשרים, לאורך שנות עיצוב אישיותנו, בגיל ההתבגרות ובעשור שלאחריו, משפיעים וישפיעו, מאוד על ציפיותינו ויכולתנו לחוות ולהיות נוכחים במלואנו, בקשר זוגי. לכל זה יש להוסיף את תפיסת העולם, את עמדותינו וציפיותינו מהחיים בעתיד. כל המטען העשיר הזה, יוטל על הקשר הזוגי אותו נרצה ונוכל לכונן.

אימון זוגי, מכוון ראשית להבנה, לקבלה ולכיבוד מכלול המטען המוטל על הקשר.  בשלב הבא של האימון הזוגי, יוגדרו הצרכים הבסיסיים של כל צד, על מנת להעלותם אל מעל פני השטח. עצם התהליך של העלאת צרכים עמוקים ואותנטיים אלה, נושא בחובו ממד עצום של הקלה ובהירות. בשלב זה, יכול כל אחד , להבין את עצמו טוב יותר ולקבל את המטען האישי והסובייקטיבי שהוא נושא עמו. קבלה זו, קריטית לרווחת האדם. היא הטומנת בחובה את הלגיטימיות של החיים במלוא תפארתם.
מכאן, ממשיך תהליך האימון הזוגי לשלב השני, הנוגע לדיון פתוח וכן בין בני הזוג, בנוגע לאופן ולמידה בה הוא מעונין ויכול להביא את צרכיו אל תוך הקשר. בשלב זה, מתאפשר, דיון מכבד, קשוב ושיווני. דיון הרואה בעצם הבעת הצרכים האישיים, מקום וסיכוי למפגש.
הקשבה, ביטוי אותנטי והבנה הם, נדבך קריטי ומשמעותי בדרך לאהבת אמת.  האימון הזוגי, לוקח מכאן את שני בני הזוג, לעבר הגדרת חזון משותף.

הצלחת החזון היא, בלקיחת צרכי כל אחד מבני הזוג בחשבון, ובהטמעתם בשיח ובאורח החיים היומיומי. חיים בהם תמונת ההצלחה/החזון, משותפת, מתואמת ומקובלת על שני בני הזוג, כולל הערכים והצרכים של כל אחד מהם, הם חיים נכונים. אלו הם חיים בהם, שגרת היומיום, מחברת ומשלבת בין בני הזוג, לעבר חוף המבטחים שהוגדר ביחד. האימון הזוגי  מגיע לסיומו עם בניית תכנית העבודה, שהיא פרי החזון המשותף.
 

אימון אישי

 


אשמח להיות בקשר


מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:


צרו קשר טלפוני :

phone5, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
home6, home, house, building
072-257-54-35
שלחו מייל :
 Kinneret@to-coach.co.il
כתובת :
רח' לנדאו 14, קרית אונו
 
סדנאות
אימון עסקי
אימון מנהלים
הכשרות
אימון אישי

מאמרים: